Piaras reikšmė


Ryšiai su visuomene (angl. public relations, PR) – veiksmai, kuriais informaciją skleidžiantis subjektas siekia formuoti priimančių auditorijų požiūrį į subjektą. Ryšiai su visuomene kai kada vadinami viešaisiais ryšiais, piaru (PiaR), lietuvių kalboje nevartotinu pažodiniu vertiniu iš anglų kalbos.


Piaras reikšmė

piaras reikšmėŽodis “ryšiai su visuomene” (Piaras) iš tikrųjų apima daugybę sričių! Ryšių su visuomene specialistai gali užsiimti viskuo – nuo ryšių su žiniasklaida ir krizių komunikacijos iki bendruomenės informavimo ir socialinės žiniasklaidos rinkodaros.

Piaro esmė – ryšių su pagrindinėmis suinteresuotosiomis šalimis kūrimas. Ryšių su visuomene specialistai stengiasi suprasti tikslinės auditorijos norus ir poreikius, o tada jie stengiasi perduoti jiems aktualius ir naudingus pranešimus. Priklausomai nuo konkrečių organizacijos ar asmens tikslų, tai gali vykti įvairiomis formomis.

Taigi trumpai tariant, piaras yra plati sritis, apimanti įvairią veiklą, kuria siekiama paveikti viešąją nuomonę ir skatinti teigiamą organizacijos ar asmens įvaizdį.

Paieška tarptautinių žodžių žodyne


Kas yra Epiblastas?